ברוכים הבאים לאדומים! - אתר האוהדים של הפועל חיפה - 7 גולשים באתר כעת - קהילת הפורומיםשוקולד מריר
מאת ספורט | יום ג, 27/3/2007 10:57 | |
10,011 אדומים התייצבו בשבת בקרית חיים, על ה-11 הוטלה משימה אחת- לנצח בהפרש של שלושה שערים כדי להעפיל למפעל האינטרטוטו היוקרתי. בני אלון, שהבקעה לשער בית"ר ירושלים אינה זרה לו, אמנם נתן את שלו אבל הפעם זה הספיק "רק" לשתי נקודות בקרב על התואר. הפועל חיפה מציגה: סוד הקסם הפועלי.

לחץ כאן בכדי לקרוא עוד ולדון בנושא


20.3.76

 

יצחק ציבין מדווח

 

הנצחון המר של הפועל חיפה

הפועל חיפה- בית"ר ירושלים 0:1 (0:0)

השער: בני אלון (60)

  • המצטיין: אורי מלמיליאן

 

שחקני הפועל חיפה ובית"ר ירושלים ירדו אתמול חבוקים סיום קרב הענקים שקבע כי הירושלמים, אף שנוצחו, ייצגו הקיץ את ישראל במשחקי האינטרטוטו. ככלות הכל היו 22 השחקנים די מרוצים מהתוצאה; החיפאים שזכו בנקודות הליגה במאבק על הכתר, והירושלמים- בכרטיסי הטיסה לאירופה.

עשרת אלפים צופים באו אתמול לאצטדיון קרית חיים על-אף מזג האויר החורפי והגשם הטורדני, שלא פסק כמעט כל 90 הדקות. דקות רבות לפני השריקה הניפו שני המחנות של חיפה וירושלים כרזות ופצחו בשירה קולנית, כשהחיפאים מונים עד שבע, להזכיר לירושלמים את תבוסתם לפני שנתיים 2:7 בקרית חיים. אולם מאז השתנו פני הדברים כפי שהוברר אתמול גם על כר הדשא.

"1..2..3..4..5..6..7.." (ילדי שכונת חיים מצפים לשידור חוזר של המשחק ההוא)

היה זה מאבק צמרת עם הרבה מתח, אבל גם כדורגל טוב, בפרט אם להתחשב בנסיבות שבהן נאלצו אתמול השחקנים לשחק: מגרש בוצי, שלוליות מים וכמובן הגשם. על כן ראויים שחקני שתי הקבוצות, שלחמו משריקת הפתיחה בחירוק שיניים, למלוא המחמאות.

החיפאים עלו ללא אבא גינדין, שנפצע באימון יום חמישי. נעדר גם אהרון כהן שהורחק בשבוע שעבר, וללא שני עמודי התווך של ההגנה נקטו החיפאים במשחק פתוח כדי להשיג נצחון משכנע. לעומתם הופיעו הירושלמים ללא דוד ישי ויוסי אברהמי, אולם העדרם של שני חלוצים אלה לא הטריד את המאמן נסים בכר, מאחר ונקט אתמול משחק זהיר, כשרק שלמה ג'רבי נשאר במרכז ההתקפה וכל היתר עוזרים להגנה כדי לא לספוג שערים.

מערך זה גרר כבר מהפתיחה לחץ חיפאי: בדקה ה-13 הרים יצחק אנגלנדר כדור למרכז, ויצחק אינצ'י נגח מקרוב ליד הקורה. המעבר השני פרץ מלמיליאן, שהיה הבולט בשדה, כשהוא מתעתע בשומרו החיפאי אבי קאופמן- הוא בעט לשער, אולם ליד הקורה. בדקה ה-35 היו לחיפאים שתי הזדמנויות: בראשונה פרץ בנדט, וכשעמד לבעוט מול השוער אבי ששון נהדף על ידי הבלם ג'אנו לקרן. את בעיטת הקרן ביצע לוונטל, וקאופמן הצעיר בעט מהאוויר החוצה.

"כשאני מסתכל אחורה, אלי, אני פשוט לא מצליח להבין איך יצאתי מצטיין כשעל אותו מגרש שיחק קאנון כמו בני אלון" (שיח רעים)

המחצית השנייה שוב נפתחה בתנופה חיפאית, תוך הכרה שאם לא ישיגו המארחים שער יתרון מהיר, יאבדו את הסיכוי לנצח בהפרש של שלושה שערים, דבר שהיו זקוקים לו. ואכן "השטיפה" במחצית מפי המאמן נחום סטלמך נתנה אותותיה. כבר בדקה ה-48 בעט בנדט מימין ואינצ'י המשיך את הכדור שטוח לקורה. הלחץ החיפאי גבר, בסיוע שחקני ההגנה, ובדקה ה-60 הוקע שער יתרון. היה זה אינצ'י שהרים כדור לרחבה, וולך המשיך בנגיחה לעברו של אלון, שנגח פנימה וקבע 0:1 לחיפה.

"את זה שנשים את התמונה הזאת יכולתם הרי להריח מקילומטרים" (מנכ"ל המדור)

אולם דווקא ממצב זה נעצרה תנופת חיפה, ושחקני בית"ר החלו ליזום התקפות. בדקה ה-65 בעט ויקטור לוי כדור טוב, שנהדף על ידי השוער ויינברג. גם החמצותיהם של נוימן ומלמילאן שניצבו כמה פעמים בעמדות נוחות., מנעו מהירושלמים להשיג את השיוויון. אבל באותן דקות לא הקפידו החיפאים על המערך ההגנתי, אלא בקשו לכבוש שני שערים נוספים בכל מחיר: המאמן סטלמך ביצע שני שינויים, במגמה לתגבר את ההתקפה. בליטי נכנס במקומו של קאופמן, ומאוחר יותר עלה קופרמן במקום בנדט. בזדמנויות אחרונות של בליטי (80) ושל לוונטל (84) הוחמצו, והמשחק הסתיים בנצחון חשוב- אך כזה שהותיר טעם מריר במקצת.

"אותי זה דווקא לא הפתיע בכלל שאחרי הגול נעצרה התנופה שלנו. אז מה חבר'ה, אף אחד לא רוצה סטק לבן בפיתה?" (א. הילמן, אוהד למוד סבל וגריל-מן מסכם את המשחק)

 

  • הפועל חיפה: ויינברג, בן חמו, וולך, י. דוד, גרוס, קאופמן (בליטי), לוונטל, אנגלנדר, בנדט (קופרמן), אלון, אינצ'י. המאמן: נחום סטלמך.
  • בית"ר ירושלים: ששון, ח. אזולאי, ג'אנו, ידיד, רוזנבלום, קרקו, י. לוי, מ. אזולאי, מלמיליאן, ג'רבי, נוימן. המאמן: נסים בכר.

שפט צבי שריר לעיני 10,000 צופים בקרית חיים.

 

בתום 24 משחקים ניצבת לה הפועל שלנו במקום השלישי.

תגובות לכתבה
הוספת תגובה

מי ספר את זה?, ע"י שלמה
10,011, ספרתם את ה11 הנוספים??? חחח יוחנן וולך שחקן ענק עם נשמה גם אבא גינדין ענק

נכתב ב: 29/3/2007

ממש כל הכבוד לאדומים על הכתבות, ע"י הפועל חיפאי
באמת אני רוצה לברך את צוות אתר אדומים על העבודה הנפלאה שהם עושים בכלל.. וגם בנוסף על הכתבוץ המעניינות שהם מביאים.. מלפניי הרבה זמן!

נכתב ב: 02/4/2007

אנגלנדר יש לי שאלה, ע"י יוחנן וולך האגדי
איך לא נתת שער במשחק הזה?

נכתב ב: 15/4/2007

נחום סטלמך היה שחקן עצום, ע"י נתי
כמאמן פחות הצליח. ההיסטוריה מוכיחה שמעט השחקנים הגדולים הפכו להיות מאמנים גדולים. ראה מראדונה.

נכתב ב: August 3, 2010, 10:55 am