ברוכים הבאים לאדומים! - אתר האוהדים של הפועל חיפה - 2 גולשים באתר כעת - קהילת הפורומיםחיפה האיומה
מאת אייל זיו | יום ב, 14/3/2011 23:33 | הפעם זה לא נגמר בחגיגות |
דרבי חיפאי חלש וירוד ברמתו הוכרע לטובת הירוקים לאחר שעה של כדורגל איום ונורא. חיכינו ארבע שנים? כנראה שנאלץ להמשיך ולחכות

סיקור כללי
באופן מעט מוזר ומפתיע הגיעו הערב שתי הקבוצות החיפאיות, לדרבי השני העונה, במגמות הפוכות מהמצב הטבעי שלהן בפועל. הפועל בעונה טובה אבל רחוקה מלהיות גדולה, הגיעה לדרבי הזה בתחושה אמיתית של עליונות מסויימת על יריבתה העירונית. גם ההצהרות השחצניות, חסרות כל תוכן, של חלק מאנשי הקבוצה, בעיקר של העומד בראשה, תרמה לא מעט לאופוריה המאוד מוגזמת בצד האדום. לעומת הפועל, הגיעה מכבי חיפה למשחק הערב עם מורל שפוף. למרות המיקום בטבלה והמצב הנהדר בליגה, האווירה סביב מכבי חיפה ואנשי הקבוצה רחוקה מלהיות אידיאלית ואופטימית. אבל אחרי שהתפזר העשן, נוכחנו לדעת שמה שהיה הוא שיהיה.
חיפה, בדיוק כמו בעשור האחרון, פחות או יותר, נשארה ירוקה. בהפועל ימשיכו לדבר בעיקר לפני הדרבים ואחריהם.
התחושה שהפועל הולכת לעשות את זה, השפיעה כנראה על מאמן מכבי, אלישע לוי, שעלה למשחק עם מערך פחדני, עם קישור מעובה בחמישה קשרים וחלוץ חוד בודד. אלישע, שידר לחץ ונתן את התחושה שהוא רוצה להרדים את המשחק, לפחות בתחילתו. לעומת זאת, דווקא ניצן שירזי במערך נבון ווירסטילי, עלה עם הרכב שלפחות על הנייר, נראה התקפי במיוחד, עם עדן בן בסט, אסי בלדוט, חנן ממן ואמיר אבו ניל בחלק הקדמי. לצערו של ניצן ההרכב ההתקפי נותר רק על הנייר ולא בא לידי ביטוי על כר הדשא הירוק. קשה לי לזכור לאורך כל 93 דקות המשחק, אפילו הזדמנות ממשית אחת לשער לזכותה של הפועל חיפה וזה כנראה מספר את הסיפור כולו. ניצן, גם הפתיע כאשר עלה עם רן אבוקרט בעמדת המגן הימני. המחשבה של ניצן, שגם הוכיחה את עצמה בפועל, היתה כי אבוקרט הטכני והמהיר, אך יחד עם זאת גם הגנתי ידע לעצור את מגני מכבי חיפה ההתקפיים והמסוכנים.
כצפוי, עלו שחקני הפועל, מלויים בהרבה רוח גבית מהקהל האדום, בהמון התלהבות, מתובלת במשחק אמביציוני ולוחמני. בחצי הראשון זה עוד איך שהוא עבד. שחקני הפועל שלטו ברוב דקות המשחק, החזיקו הרבה בכדור, אם כי כאמור התקשו להגיע למצבי כיבוש של ממש.
בחצי השני זה כבר היה אופרה אחרת לגמרי. אלישע לוי תיקן את הטעות שלו מפתיחת ההתמודדות, והכניס למשחק את דיבאשוולי שישחק כחלוץ שני לצידו של תומר חמד המסוכן.
החילוף הכמעט מתבקש הזה, בצוותא עם התעייפותם של שחקני הפועל מהמאמץ האדיר שהשקיעו במחצית הראשונה, הביא לתפנית במגמת המשחק ונתן למכבי את הניצחון שמגיע לה למען האמת.
למרות שמולה התייצבה היום מכבי חיפה אפורה, מהוססת, ורחוקה מלהרשים, ללא ספק הקבוצה הירוקה החלשה ביותר שהיתה במועדון בעשור האחרון לפחות, עדיין התקשו בהפועל להוות יריב של ממש, שלא לדבר על לנצח.
הפועל רושמת דרבי רביעי מאז שהיא שבה לליגת העל, בתחילת העונה שעברה, ועדיין מחפשת את השער הראשון שלה לרשתו של ניר דוידוביץ'.
בחודש הבא, תהיה לה עוד הזדמנות, הפעם בגביע. אולי אז זה סוף סוף יקרה. נקווה.
יומן אירועים
מילה טובה
ניצן שירזי. הצליח במערך טקטי מתוחכם ונבון, לצמצם מאוד את פערי האיכות הגדולים בין שתי הקבוצות. לצערו זה עבד רק למשך שעה.
מילה רעה
להנהלת הפועל. נו, אז היה שווה? ההתרפסות שלכם כלפי אוהדי מכבי וקמפיין החנפנות המביש שניהלתם בימים האחרונים, השתלם לכם? היה שווה לכם לדרוך ולבזות את הקהל שלכם ולמכור לעדר הקופים של מכבי כרטיסים בחצי המחיר רק כדי שביציעים 6-8 ישבו 30 צופים? כנראה שכן.
עוד...
12,000 צופים באיצטדיון קרית אליעזר. שפט את המשחק, אסף קינן.
מדברים על המשחק בפורום!
הרכב הקבוצה
אמיר אבוניל עדן בן בסט
חנן ממן יוסי דורה אושרי רואש אסי בלדוט
רן אבוקרט אייל טרטצקי
גולן חרמון סביטי ליפנייה
קאלה דרשלר

מחליפים - סאשה סטויאנוביץ - הישאם כיוואן - ניקולה גרובייביץ -
תגובות לכתבה
הוספת תגובה

הנהלה זונה, ע"י נירו
יואב כץ תמות כבר!!!!

נכתב ב: March 14, 2011, 11:42 pm

יואב כץ - די כבר, ע"י יוסי
הרגת אותנו!

נכתב ב: March 15, 2011, 12:15 am

מה יהיה.., ע"י דייב
שוב , אחרי דברי , אותה התחושה , אני חושב שהאכזבה מהולה בכעס , ראשית כלפי כץ , אין דיי מילים כדי לתאר את הטיפוס החשוך הזה , למכור להם כרטיסים ב 40 ש"ח שאני משלם מחירים מופקעים כל דרבי. נמאס , הגיע הזמן להקיא אותנו מתוכנו , גם ל"מנכל" שמשמש כבובה על חוט , כעת מגיעה האכזבה , איך זה יכול להיות שבכל דרבי השחקנים עושים במכנסיים , לא מחפשים לתקוף , רועדים מהמעמד . אני חושב שלקהל ככ נפלא מגיע הרבה יותר ....

נכתב ב: March 15, 2011, 12:44 am

לפחות אולי יהיה לנו קצת שקט מק, ע"י אילן
אוי כמה אני לא סובל אותך יואב כץ. אני מתנחם בזה שעוד בטעות היית יוצא מנצח היום עם הניהול שערוריה שלך. בקשר למשחק לא ניצלו מחצית ראשונה נוראית של מקקי ובמחצית השנייה לא ברור לי מה הם שיחקו כי זה לא היה דומה לכדורגל.. רק להפועל חיפה אדון כץ יש ספסל שרק מחליש אותה החילופים היום היו רק לרעת הקבוצה. לצערי אני לא אופטימי כי כל עוד קץ הוא בעל הבית נראה רק אבק עם משפטים של איש הזוי שחי אי שם באמריקה. אין לו שום ראייה לטווח הארוך ושום רצון להצעיד אותנו להישגים מה שמעניין אותו שיגיעו עוד קופים אפילו ב40 ש"ח לכרטיס. אתה לא מייצג אותי ודרך המחשבה שלך דרך הניהול שלך ודרך הצורה שאתה מדבר לאנשים זרה בשבילי ותמשיך להיות כזו-שורה תחתונה לא מגיע לך קהל איכותי ודי גדול של הפועל חיפה יפה תעשה אם תחשוב איך אתה אומר שלום ומשאיר אותנו בלעדייך אל תדאג אנחנו נסתדר ואם לא אולי זה עדיף מהפועל חיפה מודל 2011.

נכתב ב: March 15, 2011, 1:14 am

עסקים כרגיל, ע"י כרישפטיש
כץ מדבר שטויות מחמם תאווירה ועושה קופה. היה כדורגל נורא של שתי הקבוצות בשתי המחציות.הדבר החיובי היחיד זה שאנחנו כבר רגילים , נמשיך לקוות לנצחון ונמשיך לא להיות מופתעים שכץ קידום מכירות ממשיך לעשות בושות ולהסתכל על הכל דרך החור בגרוש.העיקר שמחלקת הנוער תחזיק מעמד,ותצליח לשרוד בליגה כי כשכץ ילך מישהו יצטרך לשקם את ההריסות.

נכתב ב: March 15, 2011, 8:06 am