ברוכים הבאים לאדומים! - אתר האוהדים של הפועל חיפה - 2 גולשים באתר כעת - קהילת הפורומים







































חמסה עליך
מאת אייל זיו | יום ה, 22/9/2011 09:44 | |
אפס נקודות, חמישה הפסדים ועשרה שערי חובה, כל אלו לא מספיקים לניצן שירזי להתפטר ולפנות את המקום שלו. "אני מאמין בעצמי" אמר אתמול שירזי אחר ההפסד התורן של קבוצתו. יש רק בעיה אחת: השחקנים שלו, הקהל האדום וגם הבעלים כבר איבדו את האמונה בשירזי. איבדו מזמן

ניצן שירזי שבר אתמול את שיא הבושה ואפילו החוצפה, אפילו של עצמו. כך אמר אתמול המאמי הלאומי מיד אחרי שהפועל עכו, הצנועה והסימפטית הורידה אותו על ארבע, תרתי משמע: "אני לא מתפטר, אני מאמין בעצמי". יכול להיות שאתה צודק ניצן, מאוד יתכן שבאמת ובתמים אתה אכן סבור שאתה יכול לצאת מהמצב המביך שלא לומר המביש שהבאת אליו את הקבוצה שעליה אתה אמון בשנתיים האחרונות.
יש רק בעיה "קטנה". השחקנים שלך לא מאמינים בך יותר. איבדת את חדר ההלבשה וכל פילפולי הלשון ומתיקות השפתיים שלך (בזה אין שני לך), לא נופלות על אוזניים קשובות. להיפך.
לא צריך להיות גאון כדורגל כדי לראות שהפועל חיפה הנוכחית, היא קבוצה מפורקת, קבוצה מרוסקת, עם לא מעט שחקנים בעלי יכולת מנטלית בערך כמו ים המלח, ועם לא מעט שחקנים בעלי יכולת מקצועית בערך כמו הים השחור.
"אני לוקח על עצמי את כל האחריות" המשיך והוסיף שירזי. ומה זה אומר בדיוק? איך זה בא לידי ביטוי נטילת האחריות נטולת התוכן אתם שואלים? בשום דרך ובשום צורה.
בדיוק כמו הקבוצה שלו. קבוצה חסרת דרך וחסרת צורה.
הכישלון של שירזי בקדנציה שלו בהפועל חיפה כל כך גדול ומהדהד שזה פשוט עצוב. בלי טיפת צניות.
ניצן שירזי נחשב בעיני רבים למאמן כדורגל מוכשר, בעל יכולות וידע רב. יכולתו הורבלית המשובחת והתבטאויתיו החדות והברורות, גרמו לרבים "להחזיק" משירזי. גם אני הייתי ביניהם. מודה.
אבל השנתיים של שירזי בהפועל חיפה גילתה את גודל הבלוף שבו מדובר. הבהירה עד כמה מדובר בבלון נפוח בלי קשר לתדמית המקצועית שהוא דאג לטפח לעצמו לאורך השנים.
אין שחקן אחד בהפועל חיפה שיכול להגיד שניצן קידם אותו מקצועית. אושרי רואש, רן אבוקרט, חנן ממן, ובעיקר הישאם כיוואן ואמיר אבו ניל הסופר מוכשרים, דורכים כבר שנתיים באותו מקום, משוועים ליד מקצועית שתקדם אותם, תדריך אותם, תשדרג את רמת משחקם. נאדה. גורנישט. כלום. גם במחלקת הרכש ניצן שירזי מעורר מבוכה. זרים הזויים ותלושים מהמציאות ומכדורגל, נחתו כאן בזה אחר זה. אפילו שחקן זר אחד איכותי לא הצליח שירזי לצרף לקבוצתו. כישלונות צורבים במחלקת הזרים דווקא היו לשירזי למכביר. הסיפור הבא מבהיר עד כמה שירזי הפכפך בדעתו, מבולבל, כמעט אני מתפתה להגיד לא יודע מה הוא רוצה מעצמו.
במחנה האימונים שקיימה הפועל חיפה בעונה שעברה בחו"ל, התלהב שירזי מחלוץ ברזילאי ששיחק בשורות קבוצה שעימה התמודדה הפועל חיפה. שירזי לא הפסיק לדבר עליו עם מקורביו וטען בלהט באוזניו של יואב כץ כי חייבים לעשות כל מאמץ על מנת להחתים אותו. הוא השחקן שיכול לשדרג את משחק ההתקפה של הפועל, היה שירזי משוכנע.
אולם מחירו הגבוה של החלוץ, טירפד את העסקה ויואב כץ סירב לשלם לקבוצתו של הברזילאי את סכום השיחרור שהיא דרשה עליו. לאורך העונה לא איבד שירזי "קשר עין" עם השחקן ועקב אחריו באדיקות. במבצע כמעט חשאי, מבלי שאיש בהפועל חיפה יודע על כך, למעט שירזי ועוזרו שביט אלימלך, נחת החלוץ לפני כמה שבועות בארץ.
לשירזי הספיקו בקושי שלושה אימונים של החלוץ שבו כל כך חשק כדי לוותר על שירותיו. מבולבלים? גם שירזי.
גם נושא שיחרורו של סביטי ליפנייה מקומם במיוחד. ליפי, אהוב הקהל באדום, היה עוגן ההגנה של הפועל חיפה בשנים האחרונות, שחקן נאמן למועדונו, איש נוח ונעים, חביב במיוחד. היה כאמור אהוד הקהל ואהוב השחקנים, היה המניה הבטוחה של הקבוצה בכל אחת מהעונות האחרונות. אבל כנראה שעבור שירזי, האיש בעל העין החדה, כל זה לא הספיק והוא ניפטר ממנו, והחתים במקומו את ליאור ז'אן המביך. זה שז'אן שיחק עד היום בתור קשר אחורי זה פרט שולי בעיני שירזי. העיקר שהוא יהיה פה וניפטר כבר מליפנייה, שגם ככה הורס לשירזי את ממוצע היכולת של הזרים בקבוצתו.
הסתתרותו של שירזי מאחורי הטיעון כי לליפי נגמרה אשרת העבודה ואין אפשרות להאריך אותה מגוכחת ומביכה כאחד, במיוחד אם לוקחים בחשבון שליפנייה חתם בעירוני רמת השרון והוא אחד משחקניה הטובים והיציבים למן פתיחת העונה. מניה בטוחה כבר אמרנו??
גם ברכש הישראלי לא הצליח שירזי יותר מדי, וגם זה בלשון המעטה. שחקנים בינוניים מינוס, עם אגו ענק פלוס, הגיעו לכאן בשרשרת ולא בדיוק הותירו פה חותם כלשהו. שי רביבו (מי?), משה ביטון (למה?), ורן קדוש הם רק חלק מהדוגמאות.
אבל באמת שהכל מתגמד לעומת ההתנהלות של שירזי בפרשת ערן לוי.
זה לא סוד ששירזי התנגד לחזרתו של לוי לחיפה. אבל התעקשותו של יואב כץ, כופפה את שירזי (ולא בפעם האחרונה בסיפור ההפכפך הזה), והנחיתה את לוי בקרית אליעזר.
לאחר משחק וחצי (או במילים: שלוש מחציות!!), החליט קאוץ' שירזי, כי ערן לוי הוא הבעיה של הקבוצה ובגללו היא נמצאת איפה שהיא נמצאת. זה שרק שבוע קודם התראיין שירזי וטען בלהט שערן לוי יהיה העונה שחקן מוביל ומשמעותי בהפועל חיפה, זה לא רלוונטי. כבר היינו בסרט הזה בעבר עם שירזי, אז מה הפלא?
שירזי הפך את לוי לאויב העם הציוני והתייחס אליו כמו למצורע. נאסר עליו להגיע לאימונים, נאסר על איש המשק לתת לו בגדי אימון והוסבר לו שלא יתנו לו להתאמן ושלא יטרח ויגיע לאיצטדיון האולימפי בקרית חיים.
אבל בכך לא תמה הטלנובלה הרומנטית סלאש קומית. שרשרת ההפסדים נמשכה, שירזי כופף על ידי יואב כץ, שוב כופף, ולוי חזר לקבוצה אחר כבוד. לוי חזר על הרגליים, חזק מתמיד וניצן לעומת זאת התגלה במלוא מערומיו. אתמול בדקה השלושים כאשר קבוצתו מושפלת ומובכת בביתה מול עכו הקטנה, חיפש שירזי על הספסל מאחורי גבו מושיע שיציל את עורו. ולמי הוא פנה? נכון, לערן לוי. כן ההוא המצורע, המגורש והמושמץ מלפני שבוע, כן ההוא "השחקן המוביל והמשמעותי" מלפני שבועיים. אם זה לא היה כל כך עצוב, בטח היינו מתפוצצים מצחוק.
כל מאמן בעל יושר מקצועי וכבוד עצמי היה מזמן נושא בתוצאות ומפנה את הבמה והולך הביתה. אבל השנתיים האחרונות האומללות של שירזי בהפועל חיפה לימדו שיושר מקצועי וכבוד עצמי לא בדיוק הולכים ביחד עם ניצן שירזי.

תגובות לכתבה
הוספת תגובה

כל זאת ועוד, ע"י Simply Red
אקקי מיקוצדזה התאייד עוד לפני פתיחת העונה שעברה ( נכשל ) , ניקולה גרובייביץ זר לענף הותם ברגע האחרון לאחר משחק אימון אחד במחנה האימונים (נכשל )המהנדס הסרבי השני ששיחק על בלטה ( נכשל ) אלון בוזורגי ד"ש לאבא (נכשל) ניהול משחק - אבוקרט קשר אבוקרט מגן אבוקרט טוב ומוחלף (נכשל ) זנדברג הגריאטרי נכנס במצב של שיווין ולא אמוס קולי המהיר חזק ורענן (נכשל ) חילוף כפול בדקה ה-30 ,כמו להודות שאני מטומטם עם איזה הרכב עליתי לנצח את עכו הקיקיונית (נכשל ) לקחת חלוץ זר שאתה לא יודע מה תקבל ממנו בדיוק בכמעט כפול כסף מעלותו של שלומי אזולאי (נכשל ) סקאוטינג במשך העונה עבור העונה הבאה לא קיים ( נכשל ) בניית קבוצה עם 17 קשרים אבל בלי אף חלוץ נורמלי ובלי אף אחד נורמלי בקו ההגנה למעט אושרי רואש ( נכשל ) .לצד הזכות -עומר ורד בינגו (אבל רק לעונה אחת ) ודנקוביץ (מה ששלו שלו ) .

נכתב ב: September 22, 2011, 12:10 pm

לא לגמרי מסכים, לא הוזן שם
לטעמי ניצן מאמן לא רע (אני לא מדבר על איכויותיו בתור אדם). כאשר לקח את הקבוצה חל שיפור משמעותי. עונה שעברה הפועל חיפה לא הייתה קבוצה גדולה אבל בהחלט עמדה במטרות שלה ושיחקה כדורגל לא רע. נכון, אפשר להגיד שאם היו נותנים לשלומי דורה להמשיך הוא היה מנצל את הנסיון שצברו שחקני הבית ועושה עונה לא פחות טובה אבל את זה לא נדע לעולם. לגבי שחקני הרכש - על זה אין וויכוח, ניצן נכשל, נקודה. כנראה שהפרשה בקיץ גרמה לו לאבד את הקבוצה וזה מאוד בולט לעין כיום. יש סגל בהחלט סביר, סגל שאמור להתמודד על אמצע טבלה ומעלה, אבל יש בלאגן מטורף. עוד דבר, במידה וניצן לא היה מאבד את השליטה בקבוצה, החלטתו להפטר מערן לוי הייתה נכונה. אין ספק שערן לוי לא מתאים לשיטת המשחק שהייתה שנה שעברה ולשיטת המשחק המשפורת שניסה לבנות שירזי השנה. אבל שוב, גם את זה לעולם לא נדע. נכון להיום, חייב לבוא זעזוע למרות שלטעמי אין כרגע אדם בשוק שיכול להוציא את הקבוצה לדרך חדשה. לסיכום, כמו שאני אומר בכל תגובה שלי, כל הכתוב מעלה לא רלוונטי מכיוון שאין חשיבה לטווח ארוך ושנותיה (ואולי חודשיה) של הקבוצה ספורים. אנחנו האוהדים המסכנים כנראה נמשיך לחוות את התסכול עד יומו האחרון של המועדון למרות שרובנו מבינים שניתן לזנוח את הנושא הזה כבר היום.

נכתב ב: September 22, 2011, 12:27 pm

נ.ב, לא הוזן שם
אם בכל זאת מגיע לשירזי לעוף מהקבוצה זה בגלל הבאתו של מיכאל זנדברג. אחת ההחתמות המרגיזות שהיו פה. שחקן מעצבן, תמיד היה מעצבן אבל לפחות פעם יכל להעביר מסירה.

נכתב ב: September 22, 2011, 12:29 pm

מה יהיה..., ע"י דנה דרום
קראתי את הכתבה , את התגובות אליה , ובסוף מה יהיה? איפה כל אלה ששלחו את שלומי דורה הרחק ? מי יבוא עכשיו כי ברור שאם ניצן לא יתפטר לבד - כץ יפטר אותו. מי - משה סיני ? לא נראה לי , לטעמי הוא גרוע מניצן , צריך לנסות להחזיר את אלי גוטמן. הרי זה אפשרי לאמן גם קבוצה וגם נבחרת לא? בנתיים אני תקווה שלא נובס ע"י הפועל ת"א ושאחרי כן באמת נצא לדרך חדשה. צריך לשחרר את - את מי לא ? לא לשכוח שחלק גדול וחשוב של הקבוצה לא משחק בגלל הרחקות ופציעות וברגע שיחזרו - אולי יהיה קצת יותר שקט. נקווה לטוב.

נכתב ב: September 22, 2011, 4:32 pm

כל מילה בסלע!, ע"י אחד שהיה שם
אין לי מה להוסיף.

נכתב ב: September 22, 2011, 5:00 pm

אוהדים, ע"י משה
כל מה שנרשם פה הוא באמת ויציב-אין על כך ויכוח בכלל. הבעיה שתפקידנו כאוהדים זה לא רק לקרוא כתבות ולהנהן בראשנו אלה להגיע למגרש ולהשמיע את קולנו- אנחנו צריכים להתחיל להפגיןולעשות בלאגן עד שירזי יעוף מפה כי ככה אי אפשר להמשיך!!!!!

נכתב ב: September 22, 2011, 5:33 pm

כמה שטויות, לא הוזן שם
ניצן מאמן מצויין ותפסיק לכתוב שטויות במחצית מול מכבי פ"ת שיחקנו זוועה עם ערן לוי כנ"ל גם מול קרית שמונה ובמחצית השניה מול מכבי פ"ת בלי ערן לוי שיחקנו מעולה אך מסתבר שלאחר מחצית טובה ראשונה מול בני יהודה שוב חלה ירידה ולאחר 2 מחזורים הבין ניצן שעליו לחזור אז מה אם הוא לא היה מחזיר זה אגו לא? מותר למאמן להתחרט ההחלטה היתה בהחלט הגיונית ולגבי קידום הצעירים זה ממש לא נכון למה חנן ממן(שאני לא מחזיק ממנו באופן אישי)שיחק אצל שלומי דורה ?? בכלל לא וניצן קידם אותו וכל האוהדים בכו שאם הוא ילך אין מנוי וגל אראל ועומר ורד ובן בסט. והזרים השנה בסדר גמור אני ראיתי אותם במשחקים והייתי בכולם אז חלאס לדבר שטויות..!!

נכתב ב: September 22, 2011, 11:24 pm

שירזי נפל, ע"י משה לי
לשירזי אין לא היו ולא יהיו קבלות על יכולתו המקצועית ,הוא הגיע לקבוצה אך ורק בגלל עלותו הנמוכה ,שירזי נכשל שנתיים ברציפות בבחירת שחקני הרכש ,דואג לדכא את שחקני הבית(כיוואן,אלקיים,אבו קראט,אבו ניל)ובמקומם להרכיב את שחקני הרכש הכושלים שהוא מנסה לשקם ע"ח הפועל חיפה ,מאמן שחשוד בעבירות על החוק חייב לקחת פסק זמן עד שיוכח אחרת, שירזי "סחט" כספים רבים מיואב כץ על רכש כושל ואני מתפלא איך הוא עדיין מקבל גיבוי מיואב ,שירזי חייב לעוף הביתה היום ולא לחכות להפסדים נוספים ,הבעייה בהפועל "המשקם" חיפה היא שאין שום סמכות מקצועית (דוגמת מכבי חיפה)שמסוגלת לשנות דברים

נכתב ב: September 23, 2011, 10:12 pm

.., ע"י דניאל
דבריך נכונים זיו. מסכים עם רובם. שירזי באמת מהווה כישלון עד עכשיו ושגה בנק' רבות ומכריעות לאורך כל הדרך. לא אתה טענת בעקביות שהבעיה בהפועל חיפה היא אינה המאמן אלא הבעלים האהוב ? אגב, אני לא מסכים שאין שני לשירזי בהטעיות ופילפולי לשון - אתה מקדים אותו בהרבה. יכולתך המרשימה לקדם אינטרסים ועניינים אישיים בלי סוף תוך כדי שימוש בשפה גבוהה וחריפה מבוססת על טיעוני אמת יכולה לסלול את דרכך הפוליטית היישר למרכז הליכוד. התרשמתי.

נכתב ב: September 25, 2011, 5:19 pm

וני לא בא?, ע"י פיני האדום החיפאי
אסי בלדוט שהשתלב נפלא בקבוצה ולא מפסיק להבקיע בראשון בגלל גרוש וחצי. ויקטור מרעי שכבר סיכם בקבוצה ובשביל 20 אלף ש"ח לא הוחתם מבקיע בצרורות אצל הלוזונים המרגיזים בפ"ת (קבוצה עם שניים וחצי אוהדים אם לא סופרים את הלוזונים). ליפינייה כבר הזכרת. אין ספק שעם שלושת אלה היו לנו היופ בקופה כ-7 נקודות שלא לדבר על יחס השערים המזויע. כן אבל עם השפיצים שמובילים אותנו אנו בדרך הבטוחה לליגה ההיא......

נכתב ב: September 28, 2011, 1:04 pm

תאמין לי אייל....., ע"י שמוליק
אם ניצן שירזי היה יודע לאמן כמו שאתה יודע לכתוב הפועל חיפה שלנו היתה נראית אחרת לגמרי! כל מילה בסלע. כל כך נכון, כל כך עצוב.

נכתב ב: October 3, 2011, 3:14 pm